ذخیره ساز SAB-SE

 * کارایی بالا

* سازگار با بارهای کاری مختلف

* دسترس‌پذیری بالا

* سازگار با انواع پلتفرم‌های امنیت بالا

* قابلیت مقیاس‌پذیری

* کپی آنی و تصویر لحظه‌ای

این محصول به عنوان نخستین محصول ذخیره‌سازی شرکت پرسا با نام تجاری SAB-SE و تحت برند HPDS شناخته می‌شود. محصول SAB-SE توانایی ذخیره‌سازی فضای خام معادل با ۲۴۰ ترابایت را دارا می‌باشد که در صورت افزودن JBOD این مقدار تا ۴۸۰ ترابایت نیز قابل افزایش می‌باشد. از جمله ویژگی‌های مهم این محصول می‌توان به پشتیبانی از پروتکل‌های ارتباطی پرسرعت همچون (iSCSI، Fiber Channel (FC و InfiniBand اشاره نمود. از ویژگی‌های منحصربفرد این محصول می‌توان به استفاده از ویژگی رده‌بندی داده با استفاده از ماژول اختصاصی شرکت پرسا تحت عنوان RapidStore اشاره نمود که در آن اطلاعات به صورت خودکار میان رده‌های مختلف دیسک، ذخیره می‌شوند. استفاده از این ماژول که به صورت Hot plug در سامانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، منجر به افزایش کارایی سامانه ذخیره‌سازی از ۲ تا ۱۰ برابر می‌گردد.

سامانه ذخیره‌سازی SAB-SE علاوه بر توانایی استفاده از دیسک‌های حالت جامد و دیسک‌های سخت، قادر به پشتیبانی از پروتکل‌های ارتباطی دیسک همچون SAS و SATA می‌باشد. همچنین توانایی پشتیبانی از انواع ساختار RAID از دیگر قابلیت‌های محصول SAB-SE می‌باشد. استفاده از ساختار RAID منجر به افزایش کارایی و قابلیت اطمینان سامانه در زیرسامانه دیسک‌ها می‌گردد.

در حال حاضر این سامانه، دارای میانگین دسترس پذیری معادل با ٪ ۹۹،۹۹۹ می‌باشد که این امر نشان دهنده این موضوع است که احتمال از سرویس خارج شدن این سامانه کمتر از پنج دقیقه در سال می‌باشد. این محصول قابلیت بروزرسانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به صورت برخط را نیز دارا می‌باشد و این موضوع به معنای ارتقای سامانه (به صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بدون از سرویس خارج‌ شدن سامانه می‌باشد. مدیریت، پیکربندی و پایش پیوسته سامانه ذخیره‌سازی SAB-SE، با استفاده از واسط کاربری اختصاصی این شرکت امکان‌پذیر می‌باشد که کاربر با استفاده از آن قادر به انجام تنظیمات مبتنی بر نوع برنامه کاربری و انتخاب بهترین پیکربندی می‌باشد. همچنین ارائه گزارشات کامل از عملکرد لحظه‌ای سامانه و وضعیت دیسک‌های مورد استفاده، امکان مدیریت سامانه را به بهترین شکل ممکن فراهم آورده‌ است.

تمامی قطعات سخت‌افزاری بکاررفته در محصول SAB-SE پیش از استفاده مستقیم، به صورت کامل، توسط متخصصین این شرکت و با استفاده از ابزارهای تست استاندارد بین المللی مورد تست، بررسی و ارزیابی دقیق قرار می‌گیرند. محصول SAB-SE موفق به کسب گواهی‌نامه تأییدیه کارایی از سازمان‌های مختلف همچون پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه صنعتی شریف و همچنین سازمان فناوری اطلاعات شده‌است. در حال حاضر این محصول به صورت تجاری و برای شرکت‌ها، بانک‌ها، موسسات داخلی، سازمان‌های دولتی و خصوصی به فروش می‌رسد.

شرکت توسعه ارتباطات مانترا ( مانتراتلکام)  با همکاری شرکای داخلی وخارجی خود و با هدف خدمت رسانی و سرمایه گذاری در صنعت مخابرات، فنآوری اطلاعات و ارتباطات کشور به عنوان مجموعه ای منعطف، بهره ور، ریسک پذیر و متخصص با ایجاد هم افزایی درون گروهی در ارائه راهکارهای جامع استقرار و توسعه شبکه‌های مخابراتی، مدیریت و اجرای پروژه‌های نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری و نیز با بکارگیری فنآوری نوین و به روز، توانسته است مقتدرانه به سوی اهداف متعالی خود که همان ارتقای صنعت فنآوری اطلاعات و ارتباطات کشور است گام بردارد. مانتراتلکام مصمم است با تولید، انتقال و مدیریت فنآوری در مسیر رفع نیازها و ارتقای صنعت ارتباطات و اطلاعات کشور پیشتاز باشد و بر این اساس در افق پنج ساله خود بر توسعه خدمات متمرکز خواهد بود.  خدمات مبتنی برذخیره سازی داده و هوش مصنوعی دو حوزه برجسته ای است که این شرکت در نظر دارد سرمایه گذاری های گسترده ای را در آن انجام دهد.